Enerji Verimliliği Danışmalığı (EVD)

 

28/06/2016 Tarihli 5627 Sayılı Kanun’da belirtilen kriterlerleENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI tarafından yetkilendirilmiş olan ÇARIKÇI GRUP MÜHENDİSLİK İNŞAAT LTD. ŞTİ.’nin yetki, kabiliyet ve çalışma alanları da yine aynı kanunla belirlenmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir? 

Binaların Enerji Performans Durumunu gösteren, beyaz eşyalarda bulunan enerji etiketi gibi bir Kimlik belgesidir. Binanın Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Sıhhi Sıcak Su için yıllık ne kadar enerji harcadığını göstermesinin yanı sıra binada salınan Sera Gazı miktarını ve Yenilenebilir Enerji kullanım durumunugösteren bir belgedir

Enerji Kimlik Belgesini Nasıl Düzenlenir?

Enerji Kimlik Belgesi “Yetkili Enerji Verimliliği Danışmanlık Firması” tarafından düzenlenir. Binanızın plan-proje bilgileri, tapusu gibi bilgilerle binanızın enerji sınıfı belirlenir. Binanızın niteliğine göre özel bilgiler firma tarafından istenebilir.

 

EKB A Enerji Sınıfının Avantajları Nelerdir?

Binanızla ilgili yatırımlarda, alım-satım veya kiraya verme gibi, enerji sınıfının yüksekliği binanızın enerji tasarrufu bakımından örneklerinden ileride olduğunu göstereceğinden değeri emsallerinden yüksek olacaktır. Finansman şirketlerinin çevreye duyarlı kredi olanakları avantajlı oranlarda kredi, destek almanızı sağlayacaktır. Enerji sınıfınızın yüksek çıkması için yalıtım projenizle birlikte EKB düzenlenmesini öneriyoruz.

 
 

Enerji Verimliliği Danışmalığı (EVD) Detaylı Bilgi İçin Yetkili Uzman Personel ;

Yaşar TAŞÇEKEN : 0505 989 52 59

ADRES:İNÖNÜ MAH. 152 SOKAK NO:35/F AKHİSAR/MANİSA

 

http://www.eie.gov.tr/verimlilik/y_yetki_b_a_d_sirket_ayr.aspx?sirket&CARIKCI_GRUP_MUHENDISLIK_INSAAT_LIMITED_SIRKETI

İletişim:  0505 989 52 59