Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan Su Tasarrufu Çağrısı
Akhisar Haber NET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in su politikaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Zeyrek, daha önce verdiği sözleri tutarak, ilk iki ton su kullanımını 1 TL'ye düşürdüğü ve sonraki kullanımlarda %35 indirim uyguladığını duyurdu. Ancak bu indirimlerin suyun boşa harcanması anlamına gelmemesi gerektiğini vurgulayan Dutlulu, tükenmekte olan su kaynaklarının korunması için herkese büyük görevler düştüğünü belirtti.
Başkan Dutlulu, "Ferdi Başkanımızın su tarifelerinde yaptığı bu indirim, vatandaşlarımızın yararına büyük bir adım. Ancak bu, suyumuzu gereksiz yere tüketebileceğimiz anlamına gelmemeli. Günümüzde su kaynaklarımız giderek azalıyor ve bu durum hepimizi etkiliyor. Su tasarrufu konusunda daha bilinçli olmalı ve her damlanın kıymetini bilmeliyiz." dedi.
Akhisar Belediye Başkanı, tüm vatandaşları su tasarrufu konusunda daha dikkatli olmaya ve su kaynaklarını koruma çabalarına katılmaya çağırdı. Su tasarrufunun sadece ekonomik bir mesele olmadığını, aynı zamanda çevresel bir zorunluluk olduğunu belirten Dutlulu, bu konuda yapılan her küçük katkının büyük önem taşıdığını ifade etti.
Başkan Dutlulu yaptığı açıklamada şunlara değendi, “Değerli Akhisarlılar biliyorsunuz bir Mayıs itibariyle su fiyatları yüzde otuz beş düştü. Bu kararı alan değerli başkanımız Ferdi Zeyrek ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'ne çok teşekkür ederiz.
Ama şunu da belirtmekte faydalar.
Bu alınan karar bizim daha çok tüketmemiz için değil, tam tersi ekonomimize destek olmanız için.
Su herkes için büyük ihtiyaç ve geleceğimiz için de çok önemli.
Bu bakımdan Akhisar halkından özellikle su kullanımı konusunda tasarruflu olmalarını ve dikkatli olmalarını rica ediyorum. Çok teşekkür ederim” dedi.