Akhisar Belediyesi, Enerji ve Çevre Bilinci Eğitimi Verdi
Haber Merkezi
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, şehirlerine kazandırılan Güneş Enerji Santralleri'nde Akhisar Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Öğrencilere sürdürülebilir enerji kaynaklarının önemini anlatan Başkan Dutlulu, enerji ihtiyacının dünya genelinde arttığını ve bu artışın temiz, yeşil ve sürdürülebilir enerjiye olan ihtiyacı da artırdığını belirtti.
Başkan Dutlulu, "Dünya genelinde enerjiye olan talep giderek artarken, çevre dostu ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyaç da daha da belirgin hale geliyor. Biz, Akhisar Belediyesi olarak geleceğimizi düşünüyor ve doğaya zarar vermeyen projelerle şehrimizi donatıyoruz" dedi.
Öğrencilere enerji üretimi süreçlerini ve Güneş Enerji Santralleri'nin nasıl çalıştığını anlatan Akhisar Belediyesi yetkilileri, sürdürülebilir enerji kaynaklarının önemi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, Akhisar Belediyesi olarak temiz enerji üretimine yatırım yaparak çevreye duyarlılıklarını gösterdiklerini ve bu tür projelerin devam edeceğini ifade etti.
Öğrenciler, bu ziyaret sırasında enerji üretimi süreçlerini daha yakından inceleme fırsatı buldular ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının çevre üzerindeki olumlu etkilerini öğrendiler. Bu tür eğitimlerin, genç nesillerin çevre bilinci oluşturmasına ve temiz enerjiye olan ilgilerini artırmasına katkı sağladığı vurgulandı.