Akhisar Belediyesi Manisa genelinde en çok asfalt atan belediye oldu
Akhisar Haber NET
Asfalt çalışmalarını aralıksız sürdüren Akhisar Belediyesi, üst yapı hizmetleri ile vatandaşların taktirini topluyor. Özellikle ulaşım konusunda önemli adımlar atmaya devam eden Akhisar Belediyesi, öz kaynak kullanımı ve tasarruf projeleri ile kendi imkanları çerçevesinde hizmetlerini genişletti.
Hayata geçirdiği sıcak ve soğuk asfalt çalışmalarıyla birlikte ilçe yollarını daha düzgün ve güvenli hale getiren Akhisar Belediyesi, hem şehir merkezi hem de kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların taktir ve beğenisini topladı. Akhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatlarıyla, 4 yıllık süreçte Akhisar’ın geçmiş 15 yılında atılan asfaltın 3 katını atarak rekora imza attı.
Bu kapsamda Akhisar Belediyesi tarafından 4 yılda, 600 bin metrekare sıcak asfalt, 650 bin metrekare soğuk asfalt ve 285 bin metrekare parke taş işi gerçekleştirildi. Bu yaz asfalt sezonunda ise Akhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 50 bin ton asfalt üretimi yaptı. Bu rakamlar ile Akhisar Belediyesi Manisa genelinde en çok asfalt atan belediye oldu.
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada, “Çalışkan ve üretken belediyecilik anlayışımızla, kendi asfaltımızı kendimiz üretiyor, kendi iş makinelerimizle de şehrimizi uzun ömürlü yollarla buluşturuyoruz. Akhisar halkımız için hiç durmadan, dinlenmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.