Akhisar’da 40 esnaftan geleneksel hayır
Akhisar Haber NET
Akhisar'ın Ragıpbey Mahallesi'nde bulunan ve Tepe Mezarı alt sokağındaki yaklaşık 40 esnafın her yıl geleneksel olarak düzenlediği pilav hayrı bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. Esnafların dayanışma ve birlikteliğini pekiştiren bu önemli etkinlik, yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Etkinliğin menüsünde, misafirlere etli pilav, serinletici ayran ve tatlı bir final olarak höşmerim tatlısı ikram edildi. Yemeklerin hazırlanışından sunumuna kadar her ayrıntıda emeği geçen esnafın el birliği ve gönül birliğiyle oluşturduğu bu etkinlik, mahalle sakinleri tarafından büyük ilgi ve memnuniyetle karşılandı.
Hayra, siyasi ve sosyal hayatın önde gelen isimleri de katılım gösterdi. Akhisar Belediye Başkanı ve CHP'nin Akhisar Belediye Başkan adayı Besim Dutlulu, Yeniden Refah Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Hızır Şenol, Refah Partisi Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Kuzum, BBP Akhisar İlçe Başkanı Abdullah Gergin ve Akhisar Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Pınar Gören gibi yerel siyaset ve toplum yaşamının tanınmış simaları etkinlikte yer aldı.
Geleneksel pilav hayrı, esnafların birlik ve beraberlik içinde topluma katkı sağlama arzusunun bir göstergesi olarak öne çıkarken, katılımcıların memnuniyet ifadeleriyle son buldu. Etkinliğe katılanlar, böylesine anlamlı ve toplumsal dayanışmayı pekiştiren etkinliklerin, yerel kültürün ve komşuluk ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunduğunu dile getirdi.