Akhisar’da Aile Hekimlerine Ruh Sağlığı Eğitimi
Akhisar Haber NET
Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü, bölgedeki aile hekimlerinin ruh sağlığı konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla önemli bir eğitim programını hayata geçirdi. "1. Basamak Ruh Sağlığı Hizmetleri Güçlendirme Eğitimi" adı verilen bu program, ilçe sağlık müdürlüğü toplantı salonunda başarıyla gerçekleştirildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, aile hekimlerine yönelik düzenlenen eğitimin, ruh sağlığı hizmetlerinin temel sağlık hizmetleri içindeki yerini güçlendirme ve ruh sağlığı konusundaki farkındalıklarını artırma amacı taşıdığı belirtildi. Eğitim, aile hekimlerinin psikiyatrik rahatsızlıkların erken teşhis ve yönetimindeki yetkinliklerini geliştirmek için tasarlandı.
Toplumda ruh sağlığı sorunlarının erken saptanması ve yönetilmesinde aile hekimlerinin kritik bir rol oynadığına dikkat çekilen eğitimde, aile hekimlerine güncel bilgiler sunuldu ve pratik uygulamalar üzerinde duruldu. Program, hekimlerin hastaları daha etkili bir şekilde yönlendirebilmeleri ve gerekli durumlarda uygun psikiyatrik destek sağlayabilmeleri için de bilgi ve deneyim paylaşımında bulunma fırsatı sundu.
Eğitim sonrasında Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü, katılımcı aile hekimlerine ve eğitimde emeği geçen uzmanlara teşekkür etti. Ayrıca, eğitimin aile hekimliği hizmetlerinin kalitesini artırmada ve toplum sağlığının korunmasında büyük bir adım olduğu vurgulandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü, bu tür eğitimlerin periyodik olarak devam edeceğini ve ruh sağlığı konusundaki hizmetlerin daha da güçlendirileceğini belirtti. Bu eğitimlerin, Akhisar’da sağlık hizmetlerinin genel kalitesini yükseltme ve toplum sağlığını koruma çabalarının bir parçası olduğu ifade edildi.