Akhisar'da Anlamlı Gece: İclal bebek İçin Müzik Dolu Destek
Haber Merkezi
Akhisar Kültür Sanat Araştırma ve Geliştirme Derneği (AKSAGED), SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden 4,5 aylık İclal Bebek için unutulmaz bir gece düzenledi. Akhisar Belediyesi Park İçi Sinema Salonu'nda gerçekleşen etkinlik, dernek tarafından Türk Halk Müziği Topluluğu'nun sahne almasıyla renklendi.
Bir ay önce hayatını kaybeden AKSAGED Başkanı Şaban Molla'nın başlatmış olduğu girişimle organize edilen konser, İclal Bebek için farkındalık yaratmak ve destek toplamak amacı taşıyordu. Gecede, dernek Başkan yardımcısı Fatoş Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin yoğun çabaları sonucu hazırlanan program, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük ve müzikseverlerin katılımıyla gerçekleşti.
Sunuculuğunu Özkan Sözbilen ve Ruhina Rüya Tebessüm'ün üstlendiği gece, saat 20.00'de başladı ve 2,5 saat süren müzik ziyafetiyle devam etti. İki bölümden oluşan programda, toplam 22 eser solistler tarafından başarıyla icra edildi. İlk bölümde "İki Keklik Bir Kayada Su İçer", "Ah Bir Ataş Ver", "Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar" gibi sevilen eserlerle başlayan konser, "Magusa Limanı", "Ela Gözlerine", "Haydar Haydar" ve birçok değerli parçayla devam etti. İkinci bölümde ise "Kırmızı Buğday", "Derdim Çoktur", "Karşıda Görünen Ne Güzel Yayla", "Yağmur Yağar Şıpır Şıpır" ve "Gelin Oy Gelin Oy" gibi eserlerle gece son buldu.
Bu özel ve anlamlı gecede, İclal Bebek için toplanan desteklerin, küçük yavrunun tedavi sürecine katkıda bulunması bekleniyor. AKSAGED ve katılımcılar, bir çocuğun hayatına dokunmanın mutluluğu ve müzikle harmanlanmış dayanışmanın gücüyle geceden ayrıldı. Akhisar, İclal Bebek için bir araya gelerek, toplumsal duyarlılık ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergiledi.