Akhisar'da Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri Başarıyla Gerçekleşti
Haber Merkezi
Akhisar Kaymakamı Murat Kütük'ün öncülüğünde hayata geçirilen Bağımlıkla Mücadele ve En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi, yerel eğitim kurumlarında önemli bir adım attı. Proje kapsamında Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, 100. Yıl Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu'nun öğretmenlerine yönelik özel eğitim programları düzenlendi.
Eğitimler, Narkotik Büro Polis Memuru Gizem Diri tarafından "Madde Bağımlılığı" ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Hemşiresi Fatma Çelebi tarafından "Tütün Bağımlılığı" konularında verildi. Bu eğitimlerle öğretmenler, bağımlılık konusunda bilgilendirilerek, öğrencilere bu tehlikeler konusunda rehberlik edebilecek bilgi ve donanıma sahip oldu.
Eğitim sürecinde, öğretmenlerin yanı sıra okul idarecileri de destekleyici bir rol üstlendi. Proje, öğrencilerin ve gençlerin bağımlılık yapıcı maddelerin zararlarından korunması ve farkındalığın artırılması amacını taşıyor.
Kaymakam Murat Kütük, projenin amacına ulaşmasında eğitimcilerin ve idarecilerin önemli birer pay sahibi olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkürlerini iletti. Akhisar'da gerçekleştirilen bu eğitimlerin, benzer risklerle mücadelede model oluşturması ve diğer bölgelere de ilham vermesi bekleniyor.