Akhisar'da Bağlarda Hasat Şenliği Havasında Devam Ediyor
Haber Merkezi Akhisar ilçesinde, bağlarda yapılan üzüm hasat işleri büyük bir coşku ve heyecanla sürüyor. İlçenin köklü tarım ürünlerinden biri olan üzüm kesimleri, adeta bir "hasat şenliği" atmosferinde gerçekleşiyor.Sazoba Mahallesi'nde gerçekleştirilen üzüm hasadına, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökmen Kaya, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip Kocaman, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa ve ilgili teknik personel katıldı.Akhisar ovasında titizlikle yetiştirilen üzüm salkımları, katılımcılar tarafından özenle kesildikten sonra özel bir eriyik olan potasa batırılarak kurutmak üzere sergilere yayıldı.Bu etkinlik, sadece üzüm hasadının sembolik bir anlam taşımasının ötesinde, toplumun tarım ve geleneksel üretimine olan bağlılığını yansıtmaktadır. Katılımcıların büyük bir heyecan ve birlikte çalışma ruhuyla üzüm hasadını gerçekleştirmesi, yerel kültürün ve dayanışmanın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.Toplumun farklı kesimlerinden gelen yetkililerin bir araya gelerek bu etkinliğe katılması, tarımın ve üzüm üretiminin önemini vurgulamakta ve çeşitli kurumların işbirliğiyle bu alanda daha da ileriye taşınabileceğinin bir göstergesi olarak öne çıkmaktadır.Akhisar'da gerçekleştirilen bu üzüm hasat etkinliği, hem geleneksel tarım uygulamalarını sürdürmenin, hem de toplumsal dayanışma ve işbirliğinin güzel bir örneğini sunmaktadır.
Haber Merkezi Akhisar ilçesinde, bağlarda yapılan üzüm hasat işleri büyük bir coşku ve heyecanla sürüyor. İlçenin köklü tarım ürünlerinden biri olan üzüm kesimleri, adeta bir "hasat şenliği" atmosferinde gerçekleşiyor.Sazoba Mahallesi'nde gerçekleştirilen üzüm hasadına, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökmen Kaya, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip Kocaman, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa ve ilgili teknik personel katıldı.Akhisar ovasında titizlikle yetiştirilen üzüm salkımları, katılımcılar tarafından özenle kesildikten sonra özel bir eriyik olan potasa batırılarak kurutmak üzere sergilere yayıldı.Bu etkinlik, sadece üzüm hasadının sembolik bir anlam taşımasının ötesinde, toplumun tarım ve geleneksel üretimine olan bağlılığını yansıtmaktadır. Katılımcıların büyük bir heyecan ve birlikte çalışma ruhuyla üzüm hasadını gerçekleştirmesi, yerel kültürün ve dayanışmanın önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.Toplumun farklı kesimlerinden gelen yetkililerin bir araya gelerek bu etkinliğe katılması, tarımın ve üzüm üretiminin önemini vurgulamakta ve çeşitli kurumların işbirliğiyle bu alanda daha da ileriye taşınabileceğinin bir göstergesi olarak öne çıkmaktadır.Akhisar'da gerçekleştirilen bu üzüm hasat etkinliği, hem geleneksel tarım uygulamalarını sürdürmenin, hem de toplumsal dayanışma ve işbirliğinin güzel bir örneğini sunmaktadır.