Akhisar’da farkındalık koşusu yapıldı
Akhisar Haber NET
21 Mart Dünya Down Sendromu günü etkinlikleri gölet alanında gerçekleştirildi.
Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından düzenlenen Dünya Down Sendromu günü etkinliklerine Akhisar Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Kapaklı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören Down Sendromlu öğrenciler katıldı.
Etkinliklerde öğrenciler arası etkileşimi arttırmak için “Farkındalık Koşusu” ve “Hepimiz Aynıyız” spor oyunları düzenlendi. Farkındalık Koşusu’na Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, okul müdürleri, gençlik merkezi gönüllüleri de katılarak öğrencilerimiz ile birlikte koştular.
Birlikte faaliyet yapmanın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen programda öğrencilerin hoşuna gidecek spor etkinlikleri düzenlendi.