Akhisar'da Geleneksel Okçuluk Rüzgarı: Şehzadeler Kaymakamı Öğrencilerle Buluştu
Haber Merkezi
Akhisar’da, ÇEDES Projesi kapsamında dikkat çekici bir etkinlik düzenlendi. Şehzadeler ilçe Kaymakamı Fatih Genel, Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek geleneksel okçuluk sanatı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.
Etkinlikte, Manisa Geleneksel Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Burhan Akdaş da yer aldı. Akdaş, okulda verdiği kurslarla tanınan bir figür olarak, Kaymakam Genel ve öğrencilerle okçuluğun tarihçesi ve teknik detayları üzerine bilgilerini paylaştı.
Söyleşi, geleneksel okçuluğun inceliklerine ve bu spora olan ilgiyi artırmaya yönelik değerli bilgilerle doluydu. Etkinlik, öğrencilere ve katılımcılara geleneksel Türk okçuluğunun zengin tarihini ve önemini daha yakından anlama fırsatı sundu.
Etkinliğin sonunda, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel ve Burhan Akdaş'a, katkılarından dolayı teşekkür edildi. Ayrıca, etkinliğe destek veren Akhisar İlçe Milli eğitim Müdürü Süleyman Erdem ve İlçe Müftüsü Muhammed Salman'a da özel bir takdir sunuldu.
Bu söyleşi, gençlerin kültürel mirasa olan ilgisini artırmak ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel spor dallarını gelecek nesillere taşıma misyonuyla büyük bir öneme sahip. Akhisar'daki bu etkinlik, geleneksel sporların korunması ve yaygınlaştırılması adına atılmış önemli bir adım olarak kaydedildi.