Akhisar’da ilk salıncak parkı hizmete açıldı
Haber Merkezi
Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu, Çocuklar İçin Yeni Salıncak Parkı Açtı: Geleceğimiz Onların Gülüşünde
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, şehrin geleceğinin çocuklarının gülüşlerinde olduğuna vurgu yaparak, çocukların daha fazla eğlenip zaman geçirebilmeleri için yeni bir Salıncak Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Dutlulu, bu tür tesislerin çocukların sağlıklı büyümelerine katkı sağladığını ve şehirlerin güzelliğine katkıda bulunduğunu belirtti.
Çocuklar, özellikle açık hava parklarında vakit geçirmeyi severler ve bu tür alanlar onların fiziksel sağlıkları, zihinsel gelişimleri ve sosyal yeteneklerinin olumlu bir şekilde etkilenmesini sağlar. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bu ihtiyaca yanıt vermek amacıyla yeni bir Salıncak Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi.
Başkan Dutlulu, "Akhisar'ın geleceği çocuklarımızın gülüşünde saklı. Onların mutlu ve sağlıklı büyümeleri için böyle alanlara ihtiyaçları var. Bu nedenle Salıncak Parkı'nı hizmete açtık" dedi.
Salıncak Parkı, çocukların güvenli bir şekilde oynayabileceği, gülüp eğlenebileceği bir alan olarak tasarlandı. Başkan Dutlulu, şehirlerin bu tür tesislerle daha güzel ve yaşanabilir hale geldiğini, aynı zamanda ailelerin çocuklarına sağlıklı ve güvenli bir çevrede zaman geçirme imkanı sunduğunu ifade etti.
Başkan Dutlulu, şehrin gelişimine ve güzelleşmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti ve yeni tesislerin gelecek nesillerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümelerine yardımcı olacağını vurguladı.
Salıncak Parkı, çocukların ve ailelerin memnuniyetiyle karşılandı ve şehirdeki sosyal yaşamın daha da zenginleştirilmesine katkı sağladı.
Hürriyet Mahallesi'nde 444 ile 447 sokakların kesiştiği alanda 1351 metrekarelik bir alana sahip yeni oyun parkta yaklaşık 23 salıncak bulunuyor.