Akhisar’da işçi kadınlara Meme kanseri eğitimi verildi
Haber Merkezi
Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü, sağlık alanındaki farkındalık çalışmalarına devam ederek Kervan Gıda çalışanlarına yönelik önemli bir eğitim programı düzenledi. Meme kanseri konusunda bilinçlenmeyi ve erken teşhisin önemini vurgulamayı amaçlayan etkinlik, Sağlıklı Hayat Merkezi sorumlu hekimi Uzm. Dr. Öznur Özkan Bambal tarafından gerçekleştirildi.
Meme kanseri, dünya genelinde kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Erken teşhisin hayat kurtarabileceği bu hastalıkla mücadelede farkındalık yaratmak büyük bir önem taşıyor. Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü, bu çerçevede Kervan Gıda çalışanlarına yönelik Meme Kanseri Eğitimi düzenledi.
Eğitim, Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün Sağlıklı Hayat Merkezi sorumlu hekimi Uzm. Dr. Öznur Özkan Bambal tarafından verildi. Eğitim programında meme kanserinin tanımı, risk faktörleri, belirtileri, erken teşhis yöntemleri ve tedavi seçenekleri konularında kapsamlı bilgiler sunuldu. Katılımcılara, kendi kendine meme muayenesi yapmanın önemi ve nasıl yapılması gerektiği hakkında da pratik bilgiler aktarıldı.
Meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavi şansının daha yüksek olduğu, bu nedenle düzenli muayenelerin ve tarama programlarının hayati önem taşıdığı vurgulandı. Eğitimde ayrıca risk faktörlerinin azaltılması, sağlıklı yaşam tarzının benimsenmesi, düzenli egzersiz yapılması, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının edinilmesi gibi konular da ele alındı.
Kervan Gıda çalışanları, eğitim sonrasında sorularını sorarak daha fazla bilgi edinme fırsatı buldular. Uzm. Dr. Öznur Özkan Bambal, katılımcılara meme kanseri hakkında bilinçlenmelerini ve bu konuda duyarlı olmalarını önerdi. Eğitim programı, Kervan Gıda çalışanlarına meme kanseri konusunda daha fazla farkındalık kazandırmayı hedefledi. Böylece, erken teşhisin ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının benimsenmesinin meme kanseriyle mücadelede büyük bir etken olduğu bir kez daha hatırlatıldı.