Akhisar'da "Kendin Yap Atölyesi" Yarıyıl Tatil Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü
Haber Merkezi
Akhisar'da düzenlenen "Kendin Yap Atölyesi" yarıyıl tatil etkinlikleri, 01-02 Şubat tarihlerinde büyük bir katılımla gerçekleşti. İki gün süren etkinliklerde, 500 öğrenci ve gönüllü öğretmenler eşliğinde çeşitli atölyeler düzenlendi. Etkinliklerde öğrenciler, Sanal Gerçeklik, 3D Kalem, Akıl ve Zeka Oyunları, Kaligrafi, Hama Boncuk ve Bileklik Tasarımı, Origami, Çanta Boyama, Mtiny, Arduino ile Kodlama ve Kahoot ile İngilizce gibi birbirinden farklı alanlarda becerilerini geliştirme fırsatı buldular.
Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, etkinliklere emek veren gönüllü öğretmenlere ve "Kendin Yap" sorumlusu öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Erdem, "Teknofest neslini hep birlikte yetiştireceğiz." diyerek, etkinliklerin önemine vurgu yaptı.
Gönüllü Öğretmenlerin Katkılarıyla Renklenen Atölyeler
Etkinliklerde yer alan gönüllü öğretmenler arasında Ömer Faruk Ölmez, Aylin Yavaş, Gamze Türedi, İsmail Yalturak, Meral Albayrak, Beyza Serdaroglu, Aybüke Işık, Mesut Işık, Raika Şakrak, Lokman Yasin Şen, Mehmet Yavaş, Ali Doğan, Pınar Kaygısız, Sevgi Ölmez (Kırkağaç) ve Cennet Alanlı (Kırkağaç) gibi isimler bulunuyor. Bu öğretmenlerin öncülüğünde düzenlenen atölye çalışmaları, öğrencilere yaratıcılıklarını kullanma ve yeni beceriler kazanma imkanı sundu.
Akhisar'da gerçekleşen "Kendin Yap Atölyesi" yarıyıl tatil etkinlikleri, öğrencilere ve katılımcı öğretmenlere unutulmaz deneyimler yaşattı. Etkinlikler, geleceğin inovasyon ve teknoloji dünyasına adım atacak genç nesillerin yetişmesine katkı sağlayarak büyük bir başarıya imza attı.