Akhisar'da Kültürel Ziyafet: ASDER'in Türk Halk Müziği Korosundan Büyüleyici Konser
Haber: Akhisar Haber NET
Fotoğraf: Salih Yücetürk
Akhisar'ın kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayan Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER), Akhisar Belediyesi'nin destekleriyle muhteşem bir Türk Halk Müziği (THM) Koro Konseri'ne ev sahipliği yaptı. Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu'nda gerçekleşen bu konser, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.
Şef Ali Tuna Ünal'ın başarılı yönetiminde sahne alan koronun performansı, Cennet Bakır'ın sunuculuğu ile birleşince, seyirciler kendilerini THM'nin büyüleyici dünyasında buldu. Koro, Türk Halk Müziği'nin seçkin eserlerini iki bölüm halinde sundu. İlk bölümde ve ikinci bölümde onar eser seslendirildi, toplamda 22 farklı eserle müzik ziyafeti sunuldu.
Konser, 2 buçuk saat süresince Akhisarlı müzikseverlere keyifli anlar yaşattı. Salonun dolduğu ve müziğin coşkulu seslerle yankılandığı bu özel gecede, her bir şarkı büyük bir beğeni ve takdir topladı.
Gecenin sonunda, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP İlçe Başkanı Hayriye Hacet, ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap'a ve Şef Ali Tuna Ünal'a takdirlerini ve teşekkürlerini sunmak üzere birer buket çiçek takdim ettiler.
ASDER Türk Halk Müziği Korosunun bu konseri, Akhisar'ın kültürel ve sanatsal yaşamına değerli bir katkı sağladı. Hem yerel sanatçıların yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu hem de şehir halkının müzikle buluştuğu bu etkinlik, Akhisar'ın sanat ve kültür hayatında önemli bir yer tutuyor.