Akhisar'da Otizm Farkındalığına Renkli Katkı
Haber Merkezi
Akhisar'ın Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla renkli ve anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Minik öğrenciler, velilerin de katkılarıyla, Şeyhisa Mahallesi'nin sokaklarını renkli el baskılarıyla süslediler.
Her bir öğrenci, özgürce seçtiği renklerle kendi el izini, mahallenin duvarlarına bırakarak, otizmli bireylere toplumda daha görünür bir yer edinmeleri için desteklerini ifade ettiler. Etkinlikle sadece bir duvarı değil, farkındalığı da boyayan çocuklar, özgün ve yaratıcı ifadeleriyle mahalleye canlılık kattılar.
Anaokulu yönetimi, bu tür etkinliklerin çocukların empati yeteneklerinin gelişmesine ve toplumda farkındalığın artırılmasına katkıda bulunduğunu vurgulayarak, otizmli bireylerin toplumda hak ettikleri yerleri alabilmeleri için herkesi farkındalık yaratmaya davet etti.
Şeyhisa Mahallesi sakinleri, öğrencilerin renkli el baskılarının mahallelerine kattığı estetik ve manevi değerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür toplumsal duyarlılık projelerinin çoğalmasını umduklarını ifade ettiler. Bu renkli etkinlik, otizmle yaşayan bireylerin toplumsal kabulünün artırılması yönünde küçük ama güçlü bir adım olarak kayıtlara geçti.