Akhisar’da Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Toplantısı Yapıldı
Haber Merkezi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Yeni Müfredat Eğitici Eğitimi'ne ilçeden katılacak öğretmenlerle Ali Şefik Öğretmenevi'nin camlı salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" ve Yeni Müfredat programı üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Müdür Süleyman Erdem, eğitime katılacak öğretmenlere başarı dileklerinde bulunarak, yeni müfredatın getirdiği yenilikler ve değişiklikler hakkında detaylı bilgi verdi.
Erdem, yaptığı konuşmada, "Yeni müfredat programı, eğitimde kaliteyi artırmayı ve öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim almasını hedeflemektedir. Öğretmenlerimizin bu yeni sisteme adapte olmaları ve öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmaları büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, bu eğitici eğitimine katılacak öğretmenlerimizin başarılı olacağına inancım tamdır" dedi.
Toplantıda öğretmenlerle interaktif bir şekilde yeni müfredatın detayları üzerinde tartışmalar yapılırken, öğretmenlerin görüş ve önerileri de alındı. Katılımcı öğretmenler, yeni müfredatla ilgili sorularını sorarak, eğitim sürecine dair merak ettikleri konular hakkında bilgi aldılar.
Toplantının sonunda Süleyman Erdem, eğitime katılacak tüm öğretmenlere başarılar dileyerek, öğretmenlerin bu eğitimden en iyi şekilde faydalanmaları gerektiğini vurguladı. Eğitime katılacak öğretmenler, bu tür toplantıların kendileri için oldukça verimli geçtiğini belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem'e teşekkür ettiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" ve Yeni Müfredat programı kapsamında düzenlediği bu tür eğitimlerle, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı ve öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almalarını sağlamayı amaçlıyor.
Türkiye Yüzyılı demek son derece yanlış bir isimlendirmedir. TC Yüzyılı Eğitim Müfredatı olmalıydı. Bu çakma müfredat belli bir zihniyete hizmet eden kişilerce hazırlanmış bir müfredat. Bu müfredat bilimden akıldan uzak düşünmeyen sorgulamayan bir toplum yaratmak için kurgulanmıştır. Bu müfredat asla hayata geçirilmemelidir. Bu müfredatla ülkenin geleceği çok büyük ölçüde zarar görür. Bir ülkeyeyi yok etmek için atom bombasına ya da nükleer silahlara ihtiyaç yoktur. Sadece eğitimi zayıflatın yok edin bu yeterlidir. Bu dayatma müfredata akılcı düşünen akla bilme inanan herkes HAYIR demelidir.