Akhisar Gölet Büyük Salon'da Engelliler Günü Şöleni
Akhisar Haber NET
Akhisar Belediyesi ve Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. Bu özel gün, Akhisar'daki Gölet Büyük Salon'da düzenlenen bir etkinlikle anıldı. Etkinliğin sunuculuğunu Zehra Günnur Bozkuş yaptı.
Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Ali Galip Kocaman, Akhisar Kent Konseyi Başkanı Hasan Ali Men, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Yeliz Dedeoğlu, daire müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Akhisar'daki Engelli Okulları, Rehabilitasyon Merkezleri, öğretmenleri ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Belediye Başkanı Besim Dutlulu, etkinlikte yaptığı konuşmada, Akhisar Belediyesi'nin engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, özel günlerde farkındalık artırmak amacıyla bu tür organizasyonların düzenlendiğini vurguladı.
Etkinlik, Akhisar Belediyesi Halk Oyunları gösterileri ve Akhisar Bizim Çocuklarımız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin sahne performanslarıyla renklendi. Katılımcılara kavurmalı pilav, ayran ve höşmerim tatlısı ikram edildi, böylece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği hem coşkulu hem de anlamlı bir şekilde kutlandı.