Akhisar Gücü satranç takımı 23 Nisan'da Başarıya Doymuyor
Haber Merkezi
Akhisar Gücü satranç takımı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen satranç turnuvasında göz dolduran bir başarıya imza attı. Akhisar Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen turnuvaya kulüpten 16 genç sporcu katıldı.
8 Yaş altı kategoride Çınar Efe Aykurt, Yunus Emre US, Alper Yaşar, Elyesa Irmak ve Mehmet Selçuk Doğrul; 10 Yaş altı kategoride Ufuk Ata, Soner Kesenkaş, Ömer Asaf Ateşli, Ertuğrul Aydemir; 14 Yaş altı genel kategoride Sirac Bulut, Caner Sevil, Osman Efe Özakıncı, Arda Akkın ve Yiğit Ay; 14 Yaş altı bayan kategoride ise Cemre Coşan ve Bahar Sevil yarıştı.
Turnuva sonuçlarına göre, 10 Yaş altı genel kategoride Ufuk Ata üçüncü, Soner Kesenkaş dördüncü olurken; 14 Yaş altı genel kategoride Sirac Bulut birinci, Caner Sevil beşinci sırada yer aldı. Bayanlar kategorisinde ise Cemre Coşan birincilik, Bahar Sevil ise ikincilik kürsüsüne çıktı.
Akhisargücü Spor Kulübü'nün 2. Kademe antrenörü Bircan Biçer, sporcuların bu önemli günlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı onları kutladı ve gelecekte daha büyük başarılara imza atmalarını diledi.