Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulu Öğrencilerinden İtfaiye Müfrezesine Öğretici Gezi
Haber Merkezi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı "Dönem Sonu Sosyal Etkinlikler Faaliyet Planı" kapsamında Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulu 3/A sınıfı, öğretmenleri Selma Koyunlu öncülüğünde Akhisar Fırat Köksal İtfaiye Müfrezesine bir eğitim gezisi düzenledi. Bu gezinin amacı, öğrencilere yangın ve deprem gibi acil durumlar sırasında yapılması gerekenleri öğretmek ve farkındalık oluşturmaktı.
İtfaiye müfrezesinde öğrencilere verilen eğitimde, yangın anında nasıl hareket edilmesi gerektiği, yangın güvenliği önlemleri, ilk yardım bilgileri ve deprem sırasında alınması gereken önlemler konularında bilgilendirme yapıldı. İtfaiye personeli, öğrencilere pratik bilgiler vererek, acil durumlarda panik yapmamaları ve güvenli bir şekilde hareket etmeleri konusunda rehberlik etti.
Gezi, öğrenciler için hem eğitici hem de heyecan verici bir deneyim oldu. Öğrenciler, itfaiye araçlarını yakından inceleme ve itfaiyecilerin kullandığı ekipmanları öğrenme fırsatı buldu. Ayrıca, itfaiye müfrezesinde gerçekleştirilen tatbikatlar, öğrencilere yangın ve deprem gibi acil durumlar hakkında somut bilgiler sağladı.
Bu gezinin bir parçası olarak, öğrenciler itfaiyecilerle birebir etkileşimde bulunarak, meslekleri hakkında sorular sordular ve itfaiyecilik mesleğinin önemi hakkında bilgi edindiler. İtfaiye müfrezesinin gerçekleştirdiği gösteriler ve tatbikatlar, öğrencilerin acil durumlara hazırlıklı olmalarına yardımcı oldu.
Hüseyin Alhat İlkokulu ve Akhisar Fırat Köksal İtfaiye Müfrezesinin iş birliğiyle gerçekleştirilen bu eğitim gezisi, öğrencilere pratik yaşam becerileri kazandırmanın yanı sıra, toplumda itfaiyecilik mesleğinin önemine dair farkındalık oluşturdu. Eğitimcilere ve itfaiye müfrezesine, öğrencilere bu değerli deneyimi sağladıkları için teşekkür edildi.