Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü'nden Üzüm Bağlarına Özel Bilgilendirme
Haber MerkeziAkhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün bağcılık masası ekibi, Mecidiye ve Beyoba mahallelerine düzenledikleri ziyaretlerde bağcılara önemli bilgilendirmelerde bulundu. Üzümde Kalıntı Eylem Planı çerçevesinde yapılan bu ziyaretlerde, özellikle mevcut iklim şartlarının üzüm bağlarında Mildiyo hastalığına karşı oluşturduğu risklere dikkat çekildi.Ekip, bağcılara yönelik sağladığı eğitimlerle üzüm bağlarında kullanılan ilaçların kalıntı bırakmaması ve sürdürülebilir bir tarım yapılabilmesi için gerekli önlemleri anlattı. Ayrıca, iklim değişikliklerine bağlı olarak artan Mildiyo hastalığı riskine karşı alınması gereken tedbirler konusunda bilgiler verdi. Mildiyo, üzüm bağlarında özellikle nemli ve serin hava koşullarında hızla yayılabilen bir fungal hastalıktır ve üzüm verimini ciddi şekilde etkileyebilir.Ziyaretlerde bağcılarla doğrudan iletişim kurarak sorunlarını dinleyen ekip, çiftçilerin karşılaştıkları zorluklar hakkında bilgi aldı ve bu sorunlara yönelik çözüm yolları üzerinde durdu. Bu tür etkileşimler, hem çiftçilerin bilinçlenmesine yardımcı oluyor hem de yerel tarım politikalarının daha etkin şekilde şekillendirilmesine olanak tanıyor.Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün bu ziyaretleri, bölgedeki bağcılık faaliyetlerinin desteklenmesi ve hastalık risklerinin azaltılması amacıyla düzenli olarak devam edecek. Müdürlük, çiftçilerin üretimde karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak ve yerel tarımı desteklemek için çalışmalarını sürdürecek. Bu ziyaretler sayesinde, Akhisar'daki bağcılık faaliyetleri daha bilinçli ve planlı bir şekilde yürütülerek bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.
Haber MerkeziAkhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün bağcılık masası ekibi, Mecidiye ve Beyoba mahallelerine düzenledikleri ziyaretlerde bağcılara önemli bilgilendirmelerde bulundu. Üzümde Kalıntı Eylem Planı çerçevesinde yapılan bu ziyaretlerde, özellikle mevcut iklim şartlarının üzüm bağlarında Mildiyo hastalığına karşı oluşturduğu risklere dikkat çekildi.Ekip, bağcılara yönelik sağladığı eğitimlerle üzüm bağlarında kullanılan ilaçların kalıntı bırakmaması ve sürdürülebilir bir tarım yapılabilmesi için gerekli önlemleri anlattı. Ayrıca, iklim değişikliklerine bağlı olarak artan Mildiyo hastalığı riskine karşı alınması gereken tedbirler konusunda bilgiler verdi. Mildiyo, üzüm bağlarında özellikle nemli ve serin hava koşullarında hızla yayılabilen bir fungal hastalıktır ve üzüm verimini ciddi şekilde etkileyebilir.Ziyaretlerde bağcılarla doğrudan iletişim kurarak sorunlarını dinleyen ekip, çiftçilerin karşılaştıkları zorluklar hakkında bilgi aldı ve bu sorunlara yönelik çözüm yolları üzerinde durdu. Bu tür etkileşimler, hem çiftçilerin bilinçlenmesine yardımcı oluyor hem de yerel tarım politikalarının daha etkin şekilde şekillendirilmesine olanak tanıyor.Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün bu ziyaretleri, bölgedeki bağcılık faaliyetlerinin desteklenmesi ve hastalık risklerinin azaltılması amacıyla düzenli olarak devam edecek. Müdürlük, çiftçilerin üretimde karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak ve yerel tarımı desteklemek için çalışmalarını sürdürecek. Bu ziyaretler sayesinde, Akhisar'daki bağcılık faaliyetleri daha bilinçli ve planlı bir şekilde yürütülerek bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.