Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Çiftçi Ziyaretleri ve Bahçe Kontrolleri
Haber Merkezi
Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün Meyve masası teknik ekibi, Sarnıç ve Hacıibrahimler mahallelerinde çiftçilere yönelik ziyaretlerde bulundu ve meyve bahçelerinde kontroller yaptı. Çiftçiler, yeni tesis edilen ceviz bahçelerinde uygulanması gereken şekil budaması teknikleri konusunda bilgilendirildi, bu sayede ürün verimliliğinin artırılması hedefleniyor.
Ayrıca bölgede önemli bir zararlı olan Akdeniz Meyve Sineği'ne karşı kullanılan tuzaklar teknik ekip tarafından dikkatle kontrol edildi. Bu kontrollerle zararlı popülasyonun izlenmesi ve gerekli mücadele yöntemlerinin uygulanması amaçlanıyor.
Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği bu ziyaretler ve kontroller, bölgedeki çiftçilere tarımsal üretimlerinde destek olma ve onlara modern tarım teknikleri hakkında rehberlik etme amacını taşıyor. Bu tür uygulamalar, yerel tarımın sürdürülebilirliğini ve çiftçilerin rekabet gücünü artırmaya yönelik önemli adımlar olarak görülüyor.