Akhisar Kadın Dernekleri, Cumhuriyetin Kazanımlarını Sergiledi
Haber Merkezi
Akhisar'da, Cumhuriyetin kazanımları ve kadınların ilkleri fotoğraflarla sergilenen özel bir etkinlik düzenlendi. Akhisar Kadın Derneği, 8 Mart Kadın Derneği ve Akhisar Kadın Kooperatifi, bu anlamlı etkinliği bir araya gelerek gerçekleştirdiler.
Akhisar Kadın Derneği Başkanı ve CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, 8 Mart Kadın Derneği Başkanı Ayşe Nur Aslan, Akhisar Kafe Kooperatif Başkanı Sevim Şirin ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Emeği ve Sanat Sokağı'nda Cumhuriyetin kazanımlarını ve kadınların ilklerini yansıtan fotoğraflarla özel bir sergi hazırladılar.
Serginin açılışı, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Hüseyin Borozan, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. Ziyaretçilere, Cumhuriyet döneminin kazanımları ve kadınların toplumdaki önemli ilkleri görsel olarak sunuldu.
Etkinlik sırasında, kadınlar Sema Demirdöğen, Habibe Ayla Ertunç ve Fatma Öztürk tarafından Cumhuriyet temalı şiirler okudu. Bu etkinlik, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutlama coşkusunu kadınların katkılarıyla taçlandıran anlamlı bir etkinlikti. Kadınların toplumda oynadığı rolün vurgulanması ve Cumhuriyetin kazanımlarının kutlanması, bu etkinlikle bir kez daha ön plana çıktı.