Akhisar Sanat Dostları Derneği’nden “Türkülerden Gönüllere” Konseri
Haber Merkezi
Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER), müzikseverleri geleneksel Türk Halk Müziği konserinde buluşturuyor. Şef Ali Tuna Ünal yönetimindeki koronun seslendireceği eserler, 12 Ocak Cuma akşamı Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.
Akhisar’ın kültürel hayatına renk katan Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER), müziğin evrensel diliyle gönülleri birleştiriyor. Dernek, "Türkülerden Gönüllere" sloganıyla 12 Ocak 2024 Cuma günü gerçekleştireceği Türk Halk Müziği Korosu konseriyle sanatseverlere müzik dolu bir akşam vaat ediyor.
Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak konserde, Şef Ali Tuna Ünal yönetimindeki koronun seslendireceği türküler, dinleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Konser, Akhisar Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek ve tüm müzikseverlere açık olacak ücretsiz bir etkinlik olarak planlandı.
ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap, konserle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Müziğin, insanları birleştirme gücüne inanıyoruz. Geleneksel türkülerimizle hem kültürümüzü yaşatmayı hem de her yaştan insanımızı bu güzel sanat etkinliğinde buluşturmayı amaçlıyoruz" dedi ve tüm halkı konseri dinlemeye davet etti.
Akhisar’ın sosyal hayatına değer katan etkinlikler düzenleyen dernek, bu konserle de Türk Halk Müziği’nin zengin repertuarını müzikseverlerle buluşturacak. "Türkülerden Gönüllere" temasıyla düzenlenen konserin, katılımcılara duygusal bir yolculuk yaşatması bekleniyor. Dernek yetkilileri, tüm müzikseverleri ve sanat dostlarını bu özel akşama davet ederken, etkinliğin sanat için bir araya gelmenin önemini vurguladığını belirtti.