Akhisar ve 4 ilçede Yük Taşıyan Araçlara Yönelik Yoğun Denetim
Haber Merkezi
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, 16 - 17 Mart 2024 tarihlerinde, Akhisar, Alaşehir, Kula, Salihli ve Soma Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirlikleri işbirliğiyle yük taşıyan araçlara yönelik özel bir denetim gerçekleştirdi. Bu kapsamlı denetimde 17 ekip ve 34 personel görev aldı.
Denetim sonucunda 1.907 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 107’sine, çeşitli kategorilerde cezalar uygulandı. Uygulanan cezalar arasında, takograf kullanmamaktan 12, alkollü araç kullanmaktan 1, taşıt kullanım sürelerine aykırı davranışlardan 13, hız kurallarına uymamaktan 24 ve diğer kanun maddelerine aykırı hareketlerden 57 adet olmak üzere toplam 313.984 Türk Lirası idari para cezası kesildi.
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, trafik güvenliğinin sağlanması, trafik kazalarını önlemek, can kayıpları ve yaralanmaları en aza indirmek ve sürücü davranışlarını olumlu yönde değiştirmek amacıyla yapılan denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi. Bu denetimlerle sürücülerin daha dikkatli ve kurallara uygun hareket etmeleri hedefleniyor.