Akhisar Yörükleri Derneği'nden Spor ve Kardeşlik Vurgusu
Haber Merkezi
Akhisar Yörükleri Kültür ve Sanat Derneği, yönetim kurulu başkanı Mustafa Köse liderliğinde, sporun ve kültürel etkinliklerin birleştirici gücünü öne çıkaran etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Efendi Halı Sahada düzenlenen futbol maçında, Yörük kökenli sporculara maç öncesi moral desteği sağlayan dernek, maç sonrasında ise geleneksel Yörük tatlısı “kıstırma”yı maçı izlemeye gelenlere ve oyunculara ikram etti.
Başkan Mustafa Köse, "Toplumumuzda birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, gençlerimizi ve vatandaşlarımızı spora teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte, her yaş grubundan insanımızın spor yapmasını teşvik etmek için Efendi Halı Saha Sorumlusu Ömer Çakan'a futbol topu hediye ettik. 'Ben, sen, o yok biz' sloganıyla, toplum olarak bir ve beraber olduğumuzu vurgulamak istiyoruz" diye konuştu.
Dernek tarafından gerçekleştirilen bu tür etkinlikler, Akhisar'da sosyal uyumu ve kültürel zenginliği destekleyen aktiviteler olarak dikkat çekiyor. Yönetim kurulu başkanı Mustafa Köse'nin vurguladığı üzere, dernek, spor ve sanat aracılığıyla tüm bireyleri kucaklayıcı, birleştirici ve pozitif bir toplumsal atmosfer oluşturmayı hedefliyor. Akhisar Yörükleri Kültür ve Sanat Derneği'nin düzenlediği bu etkinlik, şehrin kültürel dokusuna değer katmaya devam ediyor.