Akhisarlı Minik Sanatçı "Kalbimdeki İyilik Filistin" Yarışmasında İl İkincisi Oldu
Haber Merkezi
Manisa'nın yetenekli öğrencileri, "Kalbimdeki İyilik Filistin" temalı yaratıcı sanat yarışmasında yeteneklerini sergiledi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şehzadeler Belediye Başkanlığı'nın iş birliğiyle düzenlenen bu anlamlı yarışmada, Hüseyin Alhat İlkokulu 1/C sınıfı öğrencisi Şerife Baturoğlu, ilkokullar resim kategorisinde Manisa genelinde il ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.
Genç sanatçı Baturoğlu'nun bu önemli başarısı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli tarafından takdir edildi ve ödülü şahsen kendisi tarafından takdim edildi. Bu özel an, genç öğrencinin sanat yolculuğunda unutulmaz bir mile taşı oldu.
Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Baturoğlu'nun elde ettiği başarı karşısında mutluluğunu dile getirdi ve bu başarıda emeği geçen öğrencinin ailesini, öğretmenini ve okul yöneticilerini tebrik etti. Erdem, Şerife'nin gelecekteki çalışmalarında da başarılar diledi ve öğrencinin sanatsal gelişimini destekleme sözü verdi.
"Kalbimdeki İyilik Filistin" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması, öğrencilerin sanatsal yeteneklerini keşfetmelerine ve Filistin'e olan farkındalıklarını ifade etmelerine olanak tanıdı. Yarışma, aynı zamanda Manisa'daki genç nesillerin sanatsal ifade ve duyarlılıklarını teşvik etme amacını taşıyor. Şerife Baturoğlu'nun bu yarışmadaki başarısı, Akhisar'ın genç ve yetenekli neslinin potansiyelini de gözler önüne seriyor.