Akhisarlı Öğrenciler Teknofest'te Teknoloji Rüzgarı Estirdi
Haber Merkezi
Akhisarlı ortaokul ve lise öğrencileri, Türkiye'nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST'e katılarak teknolojiye ilgi duyan gençler olarak büyük bir deneyim yaşadılar.
27 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı'nda gerçekleştirilen TEKNOFEST'e, Akhisarlı öğrenciler, T3 Vakfı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz olarak katıldı. "Milli Teknoloji Hamlesinin öncüsü Özdemir Bayraktar Anısına Bir Çocuk Gelsin Bir Uçağa Dokunsun Gezi Programı" kapsamında, Akhisar'dan toplamda 2295 öğrenci, idareciler ve öğretmenler TEKNOFEST'e katıldı.
Öğrenciler, TEKNOFEST'in yanı sıra Türk Yıldızları, SOLOTÜRK akrobasi timleri, Bayraktar Kızılelma, AKINCI, HÜRKUŞ ve ATAK Helikopteri gibi milli imkanlarla geliştirilen hava araçlarının gösterilerini izleme fırsatı buldular.
TEKNOFEST, gençlerin son teknolojiler hakkında bilgi edinmelerine ve çeşitli teknolojik deneyimler yaşamalarına olanak tanıdı. Planetaryum, Sanal Gerçeklik Tüneli, bilim atölyeleri, seminerler gibi eğitsel faaliyetlerin yanı sıra ana sahne konserleri, dikey rüzgar tüneli, uzay temalı şişme çocuk parkı ve gençlik alanları gibi eğlenceli aktiviteler de öğrenciler için sunuldu.
Bu etkinlikler, gençlerin teknolojiye olan ilgilerini artırarak gelecekteki kariyerlerine yönlendirme konusunda önemli bir rol oynadı. Akhisarlı öğrenciler, bu deneyimle teknoloji dünyasına olan ilgilerini daha da pekiştirdiler.