Akhisarlılar Cumartesi açık olan eczanelerden memnun
Haber Merkezi
Akhisar'da, Cumartesi günleri açık olacak eczaneler hizmet vermeye başladı. Geçtiğimiz hafta itibariyle Cumartesi günleri eczanelerin hizmet vermeye başlaması, vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılandı. Daha önce Cumartesi günleri sadece iki eczanenin nöbetçi kalması nedeniyle yaşanan uzun kuyruklar ve benzeri sorunlar, artık tarihe karıştı. Şimdi vatandaşlar, sağlık ihtiyaçları için Cumartesi günleri de rahatlıkla eczanelere ulaşabiliyorlar.
Eczane Erişim Sorunlarına Son Veriliyor
Daha önceki dönemlerde Cumartesi günleri eczane ihtiyacını karşılamak için vatandaşlar, nöbetçi eczane bulmakta zorluk çekiyorlardı. Bu durum, aradıkları ilaçları bulamama veya uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalma gibi sorunlara yol açabiliyordu. Ancak Akhisar'da Cumartesi günleri eczanelerin açık olmaya başlaması, bu sorunları büyük ölçüde çözmüş durumda. Artık eczane erişimi konusunda yaşanan sıkıntılar minimize edilmiş durumda.
Vatandaşların Sağlığı İçin Kolaylık Sağlanıyor
Cumartesi günleri eczanelerin açık olması, özellikle hafta içi yoğun iş temposunda olan vatandaşlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Acil ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için Cumartesi günlerini beklemek zorunda kalmayan Akhisarlılar, sağlıklı bir yaşam için gerekli olan ilaçlara daha kolay bir şekilde erişebiliyorlar.
Halkın Memnuniyeti Artıyor
Akhisar halkı, Cumartesi günleri eczanelerin açık olmasıyla ilgili olarak büyük bir memnuniyet ifade ediyor. Bu uygulama sayesinde sağlık hizmetlerine erişim daha kolay ve hızlı hale gelmiş durumda. Aynı zamanda eczacılar da bu uygulamadan memnun, çünkü daha fazla vatandaşa hizmet verebiliyorlar.
Akhisar'da Cumartesi günleri açık olan eczaneler, sağlık alanında erişim sorunlarını ortadan kaldırarak vatandaşların daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine katkı sağlıyor.
Eczaneler 7 gün 24 saat açık olmalı mehmet beyin ateşi ozaman söner. gördes yolu içinde yirmi haber yaptınız ama yirmi kilometre yol yapılmadı daha tebrikler
Akhisar haber olayı araştırmadan haber yapıyor sunuz haberi araştırın öyle haber yapın tek taraflı haber olmaz
Ayrıca pazar günleride, nöbetçi eczane sayısı en azından 4 olmalı ve ayrıca açık eczaneler, aynı değil ayrı mahallelerde temin edilmelidir.
Nöbetçi eczaneler farklı mahallede olduğunda yakın eczaneye gidip ilacı almak kulağa hoş gelse de Bir eczaneye gittiğinde aradığın ilaç yoksa hemen yakınında eczane olduğunda orayagidip ilacı temin etmek daha kolay olur yanyana olursa
Daha eczanelerin açılış kapanış saatleri ni bilmiyorsunuz neye dayanarak haber yapıyorsunuz hangi halktan bahsediyorsunuz tek tek dolaşıp halkla röportaj mı yaptınız da halk adına haber yapıyorsunuz siz asıl bir cumartesi tek tek eczaneleri dolaşıp nasıl iş yapılmadığı sinek avlandığı konusunda haber yapın biraz olsun gerçekçi olun
Daha eczanelerin açılış kapanış saatleri ni bilmiyorsunuz neye dayanarak haber yapıyorsunuz hangi halktan bahsediyorsunuz tek tek dolaşıp halkla röportaj mı yaptınız da halk adına haber yapıyorsunuz siz asıl bir cumartesi tek tek eczaneleri dolaşıp nasıl iş yapılmadığı sinek avlandığı konusunda haber yapın biraz olsun gerçekçi olun
Aklın yolu bir sağlık bu herşeyden önce gelir açık olması gerekiyor bence
Şu haberi neye kime dayanarak yaptınız bilmiyorum ama birincisi saat 8.30 - 19.00 arası çalışıyoruz genel olarak düşünmek gerekirsede burada bir insan olarak vatandaşlari düşünüyorsak bizide düşünmeniz gerekiyordu bir pazara ne sığıyor acaba? Eczacılar da sevindi diyorsunuz ki hepsini tek tek dinledinizmi acaba? Ne düşünüyorlar hani çalışanlarının masrafları mesai saatleri elektrik su kár zarar ilişkiside hesaplandımı? Yapmayın Allah aşkına ya bence çekişmeli bir dava bu yoksa vatandaş çokta bir şey ifade etmiyor bu kararı neye dayanarak verildi tek tek vatandaşlara soruldumu ? Kamu oyumu yapıldı emin olunki acilde daha çok mahvoluyor insanlarimiz acilde sıra bekliyorlar adı sadece acil poliklinikten farkı yok parası olan özele gidiyor yapmayın Allah aşkına biraz vicdan yaaa
Hangi halka sordunuz haber yaptınız oturduğunuz yerden anketle olmaz bu işler
Daha neyin ne olduğunu bilmeden haber yapmak nedir dava sürecinde olan hber ne kadar doğru
Mehmet şahini alkışlıyorum kendisi iş yapsın diye yalan haberlere devam umarım aldığı ahlar yarına kalırda yanına kalmaz.....
Eczanelerin cumartesi günleri açık olması çok doğru bir karar. Teşekkürler
Pazarları unutmayın o zaman açılsın o da doğru karar olur geceleri tâbi açık olmalı
Halkın ihtiyacı olan ilaçlara daha çabuk ve kolay ulaşması açısından cumartesi günü de eczanelerin açık olması çok doğru karar. Bu hizmet için yetkililere teşekkürler.
Akhisar icin gayet iyi oldu. Vatandasin nobetci eczane arama dersi son buldu. Sebep olanlardan Allah razi olsun
Pazar günleri ve geceleri ne yapicasi iz çok merak ediyorum problem sadece cumartesi mı
Biz çalışıyoruz ya, bunların ne ayrıcalığı var. Açık olsunlar tabii ki.
Yalan haberlere devamm Mehmet Şahini ayakta alkışlıyorum umarım aldığı ahlar yarina kalırda yanına kalmaz........
Akhisar haber ve yazdığı metni ayakta alkışlıyorum hastayım hafta içi yoğun tempo amannn cumartesi alırım nolcak olmem ya o güne kadar ilaçsız
Çok saçma cumartesi günü kapalı olması gerekiyor bence
Pazar değil mi saçma hatta gece bile acmalilar
Yalan hBer
Ben de Akhisarlıyım ama hiç memnun değilim, haftasonu açık hastane yokken fazladan eczane ne alaka diyorum.