Akhisarspor, Deplasmanda Darıca Gençlerbirliği’ne 2-0 mağlup oldu
Haber Merkezi
Darıca Gençlerbirliği A.Ş., TFF 3. Lig 3. grup 30. hafta mücadelesinde, geçtiğimiz hafta saha ve seyircisi önünde Erbaaspor'a 6-2 mağlup olarak 30 yıl sonra Bölgesel Amatör Lig'e düşen Akhisarspor'u ağırladı. Darıca 15 Temmuz Stadı'ndaki karşılaşma, Darıca Gençlerbirliği'nin 2-0'lık üstünlüğü ile sonuçlandı.
Karşılaşmanın ilk yarısında her iki takım da orta sahada kıyasıya mücadele etti. Ancak ilk golü 44. dakikada Darıca Gençlerbirliği'nden Yağız kaydetti ve takımını soyunma odasına 1-0 önde götürdü. İkinci yarıya hızlı başlayan ev sahibi ekip, 57. dakikada Hozan'ın attığı golle farkı ikiye çıkardı.
Akhisarspor, ikinci yarıda oyuna ağırlığını koyamadı ve maç boyunca etkili bir atak geliştiremedi. Darıca Gençlerbirliği ise aldığı bu galibiyetle puanını artırarak ligdeki konumunu güçlendirdi.
Maçın hakemi Melih Aldemir, maçın genelinde istikrarlı bir yönetim sergiledi ve toplamda 4 dakika ilave süre verdi. Darıca 15 Temmuz Stadı'nda güneşli ve rüzgarlı bir havada oynanan mücadelede, Darıca Gençlerbirliği taraftarları takımlarını coşkuyla destekledi.