Aysun Karalar Kütüphanesi adını taşıyan ilkokulda açıldı
Haber Merkezi
Aysun Karalar İlkokulu’nda, adını taşıyan Aysun Karalar anısına kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Ağrı ili Doğubeyazıt İlçesi Ortadirek Köyü'nde sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken, okulda çıkan yangın sonucu öğrencilerini korumak adına hiç tereddüt etmeden hayatı pahasına yangına müdahale eden ve 28 Aralık 2003’te yaşamını yitiren Aysun Karalar öğretmenin anısına Aysun Karalar Kütüphanesi açıldı.
Kütüphane açılışına Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Şube Müdürü, merhum Aysun Karalar öğretmenin annesi İlhan Karalar, babası Abdullah Karalar, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Kütüphane açılışını gerçekleştiren İlhan Karalar ve Abdullah Karalar'a kızları Aysun Karalar'ın çerçevelenmiş fotoğrafı hediye edilirken duygusal anlar yaşandı.