Akhisar BİLSEM'den Ulusal Başarı: Batın Tuğra Çelik, Aşık Veysel Şiir Yarışmasında Türkiye Birincisi
Haber Merkezi
Akhisar Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), Türkiye genelinde düzenlenen prestijli bir edebiyat yarışmasında büyük bir başarıya imza attı. Okulun genç yeteneği Batın Tuğra Çelik, Aşık Veysel Şiir Yarışması'nda birinci olarak tüm dikkatleri üzerine çekti.
Ulusal düzeyde gerçekleştirilen yarışmada, Çelik'in yazdığı "Ozan Kuşu" isimli şiiri, ilkokul kategorisinde Türkiye genelindeki 323 eser arasından sıyrılarak birincilik elde etti. Bu başarı, Akhisar BİLSEM'in eğitimdeki mükemmeliyetini ve öğrencilerinin edebi yeteneklerini ulusal arenada kanıtladı.
Cumhurbaşkanlığı'nın 2023 yılını Aşık Veysel yılı ilan etmesiyle düzenlenen bu yarışma, Yüreğir Bilim ve Sanat Merkezi tarafından organize edildi. "Doğa ve İnsan" teması altında gerçekleştirilen yarışma, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kendi kategorilerinde yarıştırdı. Batın Tuğra Çelik'in birinci olduğu yarışma, Aşık Veysel'in mirasını ve Türk halk edebiyatının değerini yeni nesillere aktarma amacını taşıyor.
Batın Tuğra Çelik, şiir yazma tutkusunu ve yarışmada elde ettiği bu büyük başarıyı, kendisine rehberlik eden ve yarışmaya katılımını destekleyen Türkçe öğretmeni Burak Akgün'e borçlu olduğunu belirtti. Genç şairin yeteneği, Akhisar BİLSEM topluluğunu ve Akhisarlıları gururlandırdı.
Bu başarı, Akhisar BİLSEM'in eğitim alanındaki kalitesini ve öğrencilerinin sanatsal ve edebi alandaki potansiyelini ortaya koydu. Batın Tuğra Çelik'in elde ettiği bu ulusal düzeydeki başarı, Akhisar'ın eğitim alanındaki yükselişini ve genç yeteneklerin fırsatlarını gözler önüne seriyor.