Besim Dutlulu, Hergelen Meydanında Akhisarlılara seslendi
Akhisar Haber NET
Yerel seçimlere kısa bir süre kala CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu şehir merkezindeki ilk seçim toplantısını Ragıpbey Mahallesi Hergelen Meydanında gerçekleştirdi.
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nun da katıldığı miting de ilk olarak sahneye çıkan CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet ve yanında bulunan CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Emine Güven ve CHP Akhisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan ile birlikte kalabalığa seslendi. Bütün Akhisar’ın belde ve köylerini ziyaret ettiklerini vurgulayan CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet “Şunu gördük ki Besim başkan Akhisar’a çok güzel hizmetler yapmış.Ve insanlar onun yaptığının farkındalar” dedi.
Daha sonra miting alanında kalabalığa seslenen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Esasında Akhisarlılar için 31 Mart’ta sandığa gittiklerinde karar vermek çok kolay. Şimdi bir 5 yıllık Besim Dutlulu CHP belediyeciliği var, Akhisar’ı bir yerden alp bir yere getirdi. Sosyal Demokrat Belediyeciliği, Halkçı Belediyeciliği, en iyi örneklerini Akhisar’da sergiledi. Bugün gidiyorsunuz Gördes, Gölmarmara’ya bugün gidiyorsunuz Soma’ya Kırkağaç’a orada yaşayan yurttaşlar Akhisar’daki Akhisarlılara gıpta ile bakıyorsa orada büyük bir başarı vardır. Öbür tarafta da 15 yıllık bir AK Parti belediyeciliği var. Yaptıkları ortada yapamadıkları ortada. Sizler de terazinin bir kefesine Besim başkanın 5 yılını öbür kefesine de AK Parti’nin 15 yılını koyacaksınız. Ben inanıyorum ki Akhisarlılar vicdanlı insanlardır, Akhisarlılar da mert insanlardır. Akhisarlılar hani derler ya! Yiğidi öldür yiğidi vur hakkını ver Akhisarlılar hakkını verir ve verecekleri kararda Besim Dutlulu olacaktır” dedi.
CHP Akhisar Belediye Meclis üyelerinin tanıtımı ardından sahneye CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu sahneye çıktı. Dutlulu mitingde yaptığı açıklamada, “Bizden önce 15 senelik bir AK Parti hikayesi var. Başkaları belediye başkanları ile çok övünür ama bizim 15 yıllık dönem çok kötüydü. Çok kötü olmasalardı zaten biz bu kadar farkla kazanamazdık. 15 sene boyunca belediyeyi yönettiler, kapalı kapılar ardından çıkmadılar. Odalarından çıkmadılar. Halkı küçümsediler. Telefonları açmadılar, insanlar iş istediği zaman sırtını döndüler. Dedik ki biz böyle belediye başkanlığı yapmayacağız. Biz herkese kucağımızı açacağız. Biz sokaklarda olacağız, mahalle mahalle gezeceğiz. Akhisar’ın 14 mahallesinin hepsini eşit hizmet yapacağız ve biz siyaset yapmayacağız, biz partizanlık yapmayacağız, hizmet belediyeciliği yapacağız, işte o amaçla 5 senedir çalışıyorum. Hiç bahane üretmedik 5 sene boyunca çalıştık” dedi.