CHP 100. Kuruluş Yıldönümünde Atatürk Anıtına Çelenk Sundu
Haber Merkezi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 100. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlarken, Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı da bu özel günde anlamlı bir etkinliğe imza attı. CHP'nin 100. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla parti üyeleri ve vatandaşlar, Milli Egemenlik Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
CHP Akhisar İlçe Teşkilatı, saat 12.30'da parti binasından Milli Egemenlik Meydanı'na yürüyerek gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Törende duygusal anlar yaşanırken, CHP Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı Hayriye Hacet, Atatürk'e şükranlarını sundu.
Törende söz alan CHP Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı Hayriye Hacet, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan bir parti olduğunu vurguladı. Partilerinin 100 yıl boyunca demokratik değerleri ve Cumhuriyet'in kazanımlarını koruma yolunda büyük bir çaba sarf ettiğini belirten Hacet, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye'nin önemli siyasi miraslarından biri olduğuna dikkat çekti.
Hacet, partilerinin çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin oluşturulmasına öncülük ettiğini ve Atatürk'ün izinde ilerlediğini ifade etti. Bugün de Cumhuriyet'in kazanımlarının hedef alındığı bir dönemde CHP'nin milletin kayıtsız şartsız egemenliğini savunduğunu ve demokratik değerleri korumak için mücadele ettiğini söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye'nin geleceğini aydınlık yarınlara taşıma yolunda kararlı olduğunu ifade eden Hacet, ülkenin daha aydınlık ve demokratik bir geleceğe kavuşması için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.
Tören, Atatürk ve Cumhuriyet için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle birlikte kutlama sona erdi.