Cuma namazına giden vatandaş camide hayatını kaybetti
Haber Merkezi: Serkan ÖZCAN
Manisa'nın Yunusemre ilçesi, bugün üzücü bir olaya şahit oldu. İlçenin Mesir Mahallesi'nde bulunan Mesir Camii'nde, 84 yaşındaki Mevlüt A.U. isimli bir kişi, Cuma namazını kılmak üzere camiye gittiği sırada hayatını kaybetti.
Mevlüt A.U., namaz için camiye gelen diğer cemaat üyeleri tarafından yerde hareketsiz yatarken bulundu. Olayın hemen ardından cami cemaati tarafından yapılan ihbar üzerine, olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ne yazık ki, sağlık ekipleri olay yerinde yaptıkları ilk müdahalede Mevlüt A.U.'nun yaşamını yitirdiğini tespit etti.
Yunusemre İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlatırken, adli tıp doktorunun yaptığı ilk incelemenin ardından Mevlüt A.U.'nun şüpheli ölümü nedeniyle cesedi, otopsi yapılmak üzere Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili detaylı bir soruşturma yürüterek, Mevlüt A.U.'nun ölüm nedeninin belirlenmesi için gerekli adımları atıyor