Cumhuriyetin 100.yılında zeybek gösterisi yapılacak
Haber Merkezi
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet'in 100. yılına özel bir etkinlik düzenleyerek Akhisarlıları Zeybek oynamaya davet etti. Başkan Dutlulu, bu özel etkinliğin Cumhuriyetin 100. yılı şerefine yapıldığını belirterek, tüm Akhisarlıları etkinliğe katılmaya davet etti.
Akhisar Belediye Başkanı, Zeybek oynama etkinliğinin her gün hafta içi 17.30 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. Başkan Dutlulu, etkinliğin her yaştan katılımcıya açık olduğunu belirtirken, "Katılmak isteyen 7'den 70'e tüm halkımızı etkinliğimize bekliyoruz" dedi. Akhisar Belediye Başkanı'nın bu girişimiyle, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Zeybek dansının bir geleneğin ve milli kültürün bir parçası olarak yaşatılması hedefleniyor. Bu etkinlikle Akhisarlılar, milli değerlerine olan bağlılıklarını gösterme ve geleneksel bir dansı yaşatma fırsatı bulacaklar.