DEAŞ operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı
Haber Merkezi
Manisa İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen soruşturma kapsamında bugün sabah saatlerinde Manisa merkez ve ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda DEAŞ üyesi 2 yabancı uyruklu kişi gözaltına alındığı bildirildi.
Manisa Valiliğinen yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz ve ilçelerimizde faaliyet gösteren silahlı terör örgütlerine finansman sağlama faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda;
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında;
1- H.E. (DEAŞ) 2- Z.A. (DEAŞ)
Toplam (2) yabancı uyruklu şahsa yönelik 13/04/2023 tarihinde eş zamanlı olarak yapılan operasyonda; şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan ikamet ve üst aramalarında yüklü miktarda ABD doları ve Türk lirası, bir adet kuru sıkı tabanca, tabancaya ait fişekler, bir çok örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirilerek el konulmuş olup, Şüphelilerin adli tahkikat işlemleri Manisa Emniyet Müdürlüğünce yürütülmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.