Doğalgaz Faciası: İki Kardeş Hayatını Kaybetti
Haber: Serkan Özcan
Manisa'nın Yunusemre ilçesi Atatürk Mahallesi'nde yaşanan doğalgaz zehirlenmesi trajedisi, bölge sakinlerini yasa boğdu. Abisi ve kardeşi olmak üzere iki genç kız, evlerinde yaşanan doğalgaz sızıntısı nedeniyle hayatlarını kaybetti.
Olay, Tayyibe L. (40) adlı annenin, Atatürk Mahallesi'nde kiraladıkları evde kızları Ayşe Y. (16) ve Leman N.Y. (22)’yi hareketsiz yatarken bulmasıyla ortaya çıktı. Durumu hemen sağlık ve polis ekiplerine bildiren anne Tayyibe L.'nin ihbarı üzerine, olay yerine acil servis ekipleri sevk edildi.
Eve gelen sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede her iki kız kardeşin de yaşamını yitirdiğini tespit etti. Olay yerine çağrılan doğalgaz teknik servis ekipleri ise, özellikle mutfak bölgesinde yoğun karbonmonoksit gazına rastladı. İlk belirlemelere göre, genç kız kardeşlerin doğalgaz zehirlenmesi sonucu vefat ettiği düşünülüyor.
Ayşe Yalçın ve Leman Nur Yalçın'ın cansız bedenleri, kesin ölüm sebeplerinin belirlenmesi amacıyla Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılacak otopsi sonrası genç kardeşlerin kesin ölüm sebepleri açıklanacak.
Yunusemre ilçesindeki bu acı olay, aynı zamanda güvenliği ve evlerdeki altyapı kontrollerinin önemini bir kez daha gündeme getirdi. Aile bireylerinin, sadece üç gün önce taşındıkları evde meydana gelen bu üzücü kaza, mahalle sakinlerini ve tanıdıklarını derin bir üzüntüye boğdu.