Ferdi Zeyrek’ten Akhisar CHP İlçe Teşkilatına Ziyaret
Akhisar Haber NET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatına yaptığı ziyaretle parti üyeleriyle buluştu. Saat 11.00’de gerçekleşen ziyarette, Zeyrek’i İlçe Başkanı Hayriye Hacet, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Kadın Kolları Başkanı Emine Güven, Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan ve partili üyeler karşıladı. Zeyrek, ilçe binasında tüm partili üyelerle tek tek tokalaşarak sıcak bir karşılama gerçekleştirdi.
İlçe Başkanı Hayriye Hacet’ten Coşkulu Konuşma
Parti lokalinde konuşma yapan İlçe Başkanı Hayriye Hacet, bu ziyaretin önemini ve CHP’nin yerel başarısını vurguladı. Hacet, “Ferdi Zeyrek başkanımızla Manisa'mıza, Besim Başkanımız ile Akhisar’ımıza baharı getirdik. Emeklerinden dolayı, bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bugün aramızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek var. Onu ağırlamak bizim için bir onur ve gurur. Burada daha önce genel başkanımızı da ağırladık. Değişim rüzgarı ikinci yüzyılında Cumhuriyetin ve partimizin ikinci yüzyılında büyük değişimlere, büyük güzelliklere imza atıyoruz. Yerel iktidarı kuruyoruz ve genelde iktidarı kurmak gibi bir hedefimiz var” dedi.
Belediye Başkanı Besim Dutlulu, zor bir seçim süreci geçirdiklerini ancak sonuçların kendileri için çok olumlu olduğunu belirterek, “Gerçekten zor bir seçim süreciydi ama sonu muhteşem oldu. Türkiye için çok güzel oldu. Ferdi Zeyrek Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tam bir lider karakteriydi ve bu dönemde bizi gerçekten rahatlattı. Bundan önceki seçimlerde başka partilerle ittifak halindeydik ama kendi adayımızın olması, genç ve dinamik olması bizim için büyük bir konfordu. Bundan sonra da hizmetlere devam edeceğiz” dedi.
Dutlulu, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte daha fazla organizasyon yapacaklarını ve hizmetlere devam edeceklerini belirtti. “Artık bundan sonra ayrı gayrı yok, ilçeymiş büyükşehirmiş yok. Şikâyet yok, tam tersi hizmet var, bahane yok, proje var. Sizlerin de desteğiyle Akhisar’a ve Manisa’ya güzel hizmetler getireceğiz” diye ekledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, konuşmasında Akhisar örgütünün birliğini ve bütünlüğünü örnek göstererek, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve 14 ilçemizi kazanarak Manisa haritasını kıpkırmızıya boyadık. Burada herkesin emeği var. Herkesin katkısı ve emeği için teşekkür ederim” dedi. Zeyrek, seçim sonrası su fiyatlarında indirim yaptıklarını ve halk ekmek projesini hayata geçireceklerini belirtti.
Zeyrek, toplu taşıma ile ilgili alınan kararları da anlatarak, “Toplu ulaşımı kullanan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizim için çok önemli. Bu konuda da önemli adımlar attık ve atmaya devam edeceğiz” dedi.
Su ve Halk Ekmek Projeleri
Ferdi Zeyrek, seçim vaatlerinden biri olan su fiyatlarındaki indirim hakkında detaylı bilgiler verdi. “Seçim sahasında en büyük sorunlardan biri suyun pahalılığıydı. İlk iki ton su, insani su kullanım hakkı olarak bir lira yaptık. Ayrıca sonraki kademelerde yüzde otuz indirim yaptık. Bu konuda vatandaşlarımızdan olumlu geri dönüşler aldık” dedi. Zeyrek, ayrıca halk ekmek projesini Manisa’ya getireceklerini belirtti. “Halk ekmek projesi ile ekmeği beş TL’ye satacağız. Bu proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi’ndeki örneklerden ilham alınarak hayata geçirilecek” dedi.
Toplu Taşıma Düzenlemeleri
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyrek, toplu taşıma konusunda da önemli adımlar attıklarını belirtti. “Halk otobüsleri ve kooperatifler gerçekten mağdurdu. Onların bütçelerini inceledik ve gerekli düzenlemeleri yaptık. Altmış beş yaş üstü bedava taşınan kişiler için ödenen tutarı altı buçuk liradan on lira yirmi beş kuruşa çıkardık. Bu düzenlemelerle toplu ulaşımın daha konforlu ve sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz” dedi.
Ziyaret, parti üyelerinin Başkan Zeyrek’e teşekkürleri ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Başkan Zeyrek’in ziyareti, CHP Akhisar İlçe Teşkilatı üyeleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Partililer, Başkan Zeyrek’e seçim sürecindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.