Gölet alanında uzay gözlem etkinliği başladı
Akhisar Haber NET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Gölet Alanında Uzay Gözlem Etkinliğini Duyurdu
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada, halkı uzayın derinliklerine yolculuğa davet etti. Dün akşam gerçekleştirilen Uzay Gözlem standında teleskop ile uzayın büyülü manzaralarını keşfettiklerini belirten Başkan Dutlulu, etkinliğin 6 Eylül'e kadar devam edeceğini duyurdu.
Gölet alanında düzenlenen etkinlik kapsamında her akşam saat 20.30 ile 23.00 arasında ziyaretçilere açık olacak olan standın Ay, Jüpiter, Satürn ve diğer gezegenleri gözlemleme fırsatı sunacağını ifade eden Başkan Dutlulu, etkinliğin ücretsiz olduğunu vurguladı.
Başkan Dutlulu, özellikle çocukların etkinliğe ilgi göstermesini ve bu fırsatı kaçırmamalarını isteyerek, tüm halkı Gölet Alanı'ndaki bu gözlem yolculuğuna davet etti.