Gördes-Akhisar Yolu 3 Yıl İçinde Tamamlanacak
Haber Merkezi
Manisa'nın Gördes ilçesinde 50 yıllık yol özlemi sona eriyor. Gördes ilçesi ile Akhisar arasında bulunan ve uzun yıllardır beklenen yol çalışmaları sonunda başladı. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, yapılan yol çalışmasını yerinde inceleyerek, yolun 3 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini açıkladı.
Gördes ilçesine yapılan ziyarete Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, AK Parti İlçe Başkanı Rıza Dilcan, Kara Yolları Kontrol Şefi Halil Şahan, Yüklenici firmanın Şantiye Şefi Serkan Kıçırlı da eşlik etti. Gördes-Akhisar yolunun tarihine not düşen bu çalışması, bölge halkının uzun yıllardır süren bekleyişini sonlandıracak önemli bir adım olarak görülüyor.
AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, yaptığı açıklamada, "Gördes Akhisar arası yapımına başlanılan yolumuzla alakalı yerinde incelemeler için Gördes ilçesine ziyarete geldik. Bilindiği gibi uzun yıllardır sürüncemede kalan bir yoldu fakat maalesef çok büyük şansızlıklar yaşandı. Gerekli mahkemelik olan durumlarda aşıldı. Allah'ın izniyle yolumuz tam hızlı olarak başladı ve devam ediyor. Planlanan yaklaşık 3 yıl içerisinde yolun tamamının bitirilmesi. İnşallah yolumuz en kısa zamanda Gördesli Akhisarlı hemşehrilerimizin hizmetlerine sunulmuş olacak. Allah'ın izniyle de Manisa'da herhalde uzun yıllardır sıkıntı olarak görülen bu yol artık bu sıkıntıdan çıkacak keyifli sürüşlere keyifli yolculuklara sebep olacak bir yol olacak. Gördesli hemşehrilerime tekrardan hayırlı olsun" dedi.
Gördes-Akhisar yolunun tamamlanmasıyla bölge halkının daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuşması beklenirken, bu gelişme bölge halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Yolun tamamlanmasıyla birlikte Gördes ilçesi ile Akhisar arasındaki ulaşım daha hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilecek.
Yalan yalan yalan yalan
Hiçbir halt olmaz...
gördes yolu yılan hikayesi sakın inanmayın biteceğine kaç yıl oldu artık saymıyorum yılları