Manisa Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Projesi için Adımlarını Hızlandırdı
Haber Merkezi
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, seçim vaatlerinden biri olan Halk Ekmek Projesi'ni hayata geçirmek için somut adımlar atmaya başladı. Bu kapsamda, Çerkezköy Belediyesi'nin halk ekmek fabrikasına teknik bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Zeyrek, projeyi Manisa’da uygulamaya koymak için gerekli bilgileri topladı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeyrek, ziyaretine Başkan Danışmanı Atilla Efendioğlu, Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ı ziyaret ederek başladı. Başkan Zeyrek, Çerkezköy'de kurulan modern Halk Ekmek fabrikasını inceleyerek, Manisa'da benzer bir tesisin kurulum süreçleri hakkında detaylı bilgi aldı.
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Manisalı heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Başkan Akay, "Projemiz, sağlıklı, kaliteli ve ucuz ekmek üretme hedefiyle başladı. İstanbul ve Eskişehir'deki Halk Ekmek tesislerinde gerçekleştirdiğimiz incelemeler sonrası, 100-120 bin ekmek kapasiteli modern bir tesis kurmayı başardık," dedi.
Çerkezköy Halk Ekmek fabrikasının ihalesi 31 Mayıs 2022'de gerçekleşti ve kısa sürede faaliyete geçirildi. Şu an itibariyle günde 38 bin ekmek üretilen fabrika, ihtiyaç halinde günlük 50 bin ekmek üretim kapasitesine sahip. Başkan Akay, fabrikanın Manisa için de bir model olabileceğini belirtti.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek ise, "Manisalı hemşehrilerimizi ucuz ve sağlıklı ekmekle buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çerkezköy ziyaretimiz, bu projenin Manisa'da nasıl uygulanabileceğine dair önemli bilgiler verdi," şeklinde konuştu.
Ziyaretin ardından Başkan Zeyrek ve beraberindeki heyet, Halk Ekmek Fabrikası'nda üretim süreçlerini yerinde inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin, Halk Ekmek Projesi'ni en kısa sürede hayata geçirme hedefi doğrultusunda, Çerkezköy'den edinilen deneyimlerin büyük katkı sağlayacağı belirtildi.
Manisa da ekmek pahalı değil.gereksiz yatırım olucak Manisa için.daha önemli işler yapın lütfen Manisa'ya bısey katsin
Halk ekmek projesine acilen ihtiyaç var Manisa'da. İnşallah en kısa zamanda hayata geçirilir.