Manisa’da içim yanıyor bu yangını söndürün diyerek itfaiyeyi aradı
Haber Merkezi: Serkan ÖZCAN
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, Arda Mahallesi Yümlügediz Caddesi'nde yaşanan olay, hem şaşırtıcı hem de düşündürücü bir durum ortaya koydu. Bir evde yangın olduğu şeklindeki ihbar, itfaiye, polis ve sağlık ekiplerini hızla olay yerine sevk etti. Ancak ekipler, adrese ulaştıklarında yangın olmadığını ve ihbarın asılsız olduğunu fark ettiler.
Bu asılsız ihbarın arkasında yatan gerçek ise duygusal bir dramı açığa çıkardı. Yapılan araştırmalar sonucunda, mahkeme kararıyla evi tahliye edilmekte olan genç bir kızın bu ihbarı verdiği anlaşıldı. Genç kızın, "Evim mahkeme kararıyla boşaltılıyor, içim yanıyor, bu yangını söndürsünler" diyerek itfaiyeyi aradığı öğrenildi.
Bu olay, hem acil servislerin gereksiz yere meşgul edilmesi hem de genç bir bireyin yaşadığı zor durumun ciddiyeti açısından dikkat çekici. İhbarın asılsız çıkması, acil servis ekiplerinin yanı sıra olayı takip edenler arasında şaşkınlığa neden oldu. Ancak aynı zamanda, bu genç kızın yaşadığı duygusal çaresizlik ve üzüntü de göz önüne serildi.