Mevlid Kandili Akhisar’da dualarla anıldı
Haber Merkezi
Akhisar'da Mevlid Kandili, büyük bir katılımla ve dualarla idrak edildi.
Akhisar Müftülüğü, Mevlid Kandili vesilesiyle Yeni Gülruh Camii'nde "Mevlid Kandili Programı" düzenledi. Programa ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.
Bu özel gece, İslam inancına göre kutlu Nebi'nin doğumunu anma ve dualarla taçlandırma anlamına gelir. Programda katılımcılar ellerini semaya açarak dualarını yükseltti.
Program kapsamında din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif, ilahi ve kasideler okundu. Katılımcılara Hz. Muhammed'in hayatı ve öğretileri hakkında sohbetler verildi.
İlçe Müftüsü Muhammet Salman'ın "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" konulu sohbeti, katılımcılar tarafından dikkatle dinlendi. Program, yatsı namazının kılınmasıyla sona erdi.
Mevlid Kandili, Müslümanlar için özel bir anlam taşır. Bu vesileyle, kutlu Nebi'nin hayatı, öğretileri ve insanlığa getirdiği mesajlar hatırlanır ve dualarla anılır. Akhisar'daki bu özel program, toplumun bu anlamlı gecesini bir araya gelerek coşkuyla kutlamasına vesile oldu.