Misak-ı Milli İlkokulu 4/E Sınıfı Öğrencilerinden Yazarlık Başarısı
Haber Merkezi
Misak-ı Milli İlkokulu 4/E sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Gencay Savan'ın rehberliğinde benzersiz bir projeye imza attı.
Kendi hikayelerini yazıp resimleyerek "Biz de Varız, Biz de Yazarız" adlı bir hikaye kitabı oluşturdular. 30 minik yazar, büyüklerinden duydukları öykülerden, yaşadıkları yaz tatili anılarına ve hayal güçleriyle yarattıkları hikayelere kadar geniş bir yelpazede eserler üretti.
Her bir öğrenci, yazdıkları hikayeleri resimleyip kapak tasarladı ve öğretmenleri Gencay Savan'ın desteğiyle bu eserler tek bir kitapta toplandı. Çocuklar ve aileleri, düzenlenen törenle basılan ilk kitaplarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Bu proje, minik yazarların hayal gücünü teşvik etmenin ve yazma becerilerini geliştirmenin önemli bir örneği oldu.
MAŞALLAH ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA. GÜNÜMÜZDE İKİ KELİMEYİ BİR ARAYA GETİREMEYEN, OKUMAYAN, SORGULAMAYAN İNSANLARA İNAT BÖYLE PIRIL PIRIL BİR NESİLİN GELDİĞİNİ GÖRMEK GERÇEKTEN SEVİNDİRİCİ BİR DURUM. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.