Motosiklet ve elektrikli bisikletlerin trafiğe çıkış yasağı kaldırıldı
Haber Merkezi
Manisa Valiliği tarafından yayınlanan son tebliğe göre, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine dayanarak, il genelinde mevsim normallerine dönüş yaşandığı bildirildi. Bu gelişme üzerine, daha önce olumsuz hava koşulları nedeniyle getirilen motosiklet, scooter, elektrikli scooter kullanıcıları ve motokuryeler için uygulanan trafiğe çıkış yasağı, 27 Kasım 2023 tarihinde saat 06.00 itibariyle kaldırılmıştır.
Bu karar, özellikle motokuryeler ve iki tekerlekli araç kullanıcıları için büyük bir rahatlama anlamına geliyor. Dün yaşanan aşırı hava koşulları nedeniyle bu gruplar için getirilen sınırlamalar, günlük yaşam ve iş akışlarını olumsuz yönde etkilemişti. Ancak Meteoroloji Müdürlüğü'nün son raporları, hava durumunun mevsim normallerine döndüğünü ve güvenli seyahat koşullarının yeniden sağlandığını gösteriyor.
Valilik, trafiğe çıkış yasağının kaldırılmasının yanı sıra, tüm sürücüleri hâlâ dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde oluşabilecek sis ve benzeri hava koşullarına karşı tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor. Yasağın kalkmasının ardından, il genelinde trafik akışının normale döndüğü ve herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı kaydedildi.
Valilik ayrıca, ilgili tüm birimlerin ve sürücülerin hava durumu raporlarını yakından takip etmeleri ve herhangi bir değişiklik durumunda hızlıca hareket etmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Bu tür önlemler, benzeri durumlarla karşılaşıldığında hızlı ve etkili müdahale imkanı sağlayarak, hem trafik güvenliğini hem de vatandaşların günlük yaşamını korumaya yardımcı oluyor.