Ramazana özel programda elde edilen gelir depremzedelere
Haber Merkezi
Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen “Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” konulu Ramazan ayı karşılama programında elde edilen tüm gelir Kahramanmaraş depremzedelerine yardım için AFAD hesabına yatırıldı.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Mümkün ve Vakti Kuşanmak Projesi kapsamında öğrencilerin yardımlaşma, birlik olma duygularını pekiştirmek, ibadetlerin daha da anlam kazandığı Ramazan ayının maneviyatını gençlerimize hissettirmek amacıyla düzenlenen programda Ramazan ayının faziletleri, Ramazan manileri; şarkı ve ilahiler yer aldı.
Konu hakkında açıklama yapan Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, “Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü (ÇEDES) Çevreye Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi kapsamında öğrencilerimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olarak yetişmelerine imkan sağlamak; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Mümkün ve Vakti Kuşanmak Projesi kapsamında öğrencilerin yardımlaşma, birlik olma duygularını pekiştirmek, ibadetlerin daha da anlam kazandığı Ramazan ayının maneviyatını gençlerimize hissettirmek amacıyla Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan” konulu Ramazan ayı karşılama programı yapıldı.
Ramazan ayının faziletleri, Ramazan manileri; şarkı ve ilahilerin yer aldığı programda öğrenciler, öğretmenler ve misafirler hoş ve hikmetli vakit geçirdiler. Programın ardından elde edilen geliri depremzedelere bağışlanmak üzere velilerin katkılarıyla kermes etkinliği düzenlendi. Kermesten elde edilen 17.450 TL. Kahramanmaraş depremzedelerine yardım için AFAD hesabına yatırılmıştır. Maddi manevi katkıda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.