Süleymanlı'da yabanı otlar görüşü engelliyor
Haber Merkezi
Akhisar’ın Süleymanlı Mahallesi’nde bulunan Akhisar-Soma karayolu kavşak çıkışındaki yabani otlar, hem Akhisar istikametine hem de Soma istikametine dönen araçların görüşünü büyük ölçüde engelliyor. Bu durum, ciddi kazaların yaşanma riskini artırarak tehlike oluşturuyor.
Süleymanlı giriş ve çıkışındaki bu sorun, özellikle amele araçları, traktörler ve İstanbul istikametine gitmek için çevre yolu bağlantısını kullanmak zorunda olan sürücüler için büyük bir stres kaynağı haline gelmiş durumda. Süleymanlı kavşağına yaklaşan sürücüler, yolunun büyük bir bölümünün yabani otlarla kaplı olması nedeniyle görüş mesafesinin son derece kısıtlandığını belirtiyorlar.
Belde sakinleri, bu sorunun sadece görüntü kirliliği yaratmakla kalmadığını, aynı zamanda yangın riskini artırdığını ifade ediyorlar. Her sabah işe gitmek veya tarlalarına ulaşmak zorunda olan bölge halkı, bu yolu kullanmaya mecbur olduklarını ancak bu şartlar altında ciddi bir kaza riskiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtiyorlar.
Süleymanlı beldesindeki bu sorunun, bölge yetkilileri ve Karayolları tarafından dikkate alınarak bir an önce çözüme kavuşturulması bekleniyor. Ayrıca, yangın riskini azaltmak için yabani otların düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerektiği vurgulanıyor. Belde sakinleri, gelecekte acı haberlerle karşılaşmamak adına bu sorunun bir an önce giderilmesini umut ediyorlar.