Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi kursları tüm hızıyla devam ediyor
Akhisar Haber NET
Akhisar Belediyesi tarafından 2021 yılı Mayıs ayında açılan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Akhisar'ın kalbinde eski belediye binasında hizmet veriyor. Engelli dostu bir bina olarak inşa edilen merkez, sanat, spor ve hobi kursları için atölyeler şeklinde düzenlenmiştir. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, merkezdeki kursların halk tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek, katılımcıların hem üreterek eğlendiğini hem de uzman eğitmenler eşliğinde kendilerini geliştirdiğini ifade etti.
Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde toplam 43 branşta eğitim verilmektedir. Bu branşların 24 tanesi yetişkinlere yönelik olup yan flüt, zumba, çini eğitimi, yağlı boya resim, keçe kursu, bakır rölyef kursu, ahşap boyama, desen tasarlama, mozaik işleme, heykel kursu, ahşap kakma, iğne oyası, filografi, ahşap hediyelik eşya yapımı, klasik maket atölyesi, 7 kat ışıklı kutu yapımı, temel senaryo eğitimi, çocuk kitabı yazarlığı, fotoğrafçılık, pop müzik kursu, yoga, diksiyon ve güzel konuşma, plates, dikiş ve ev tekstili gibi çeşitli konuları kapsamaktadır.
Ayrıca, 12 branş çocuk grupları için özel olarak düzenlenmiştir. Bu branşlar arasında piyano, gitar, bağlama, keman, bale kursu, modern dans, çocuk çini eğitimi, çocuk resim eğitimi, çocuk ahşap boyama, çocuk ahşap hediyelik eşya ve çocuk korosu yer almaktadır.
Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, dezavantajlı grupları da unutmamış ve kuaförlük eğitimi adı altında mesleki eğitim olanakları da sunmaktadır.
Merkez, bir yönetici personel, 22 öğretmen, 2 güvenlik ve 2 temizlik personeli ile 7/24 açık bir şekilde faaliyet göstermektedir. Akhisarlılar, bu kültür ve sanat merkezine büyük ilgi göstererek sağlıklı bir şekilde sanat ve sporla iç içe olma fırsatı bulmaktadır. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Akhisar halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına önemli katkılar sağlayarak sanatın ve sporun yaygınlaşmasına yardımcı olmaktadır.