Yatılı Yaz Kur'an Kursunda Akhisar Teknoloji Bağımlılık Semineri Gerçekleştirildi
Haber Merkezi
Akhisar İlçe Müftülüğü, teknolojinin bilinçli ve faydalı kullanımının önemini vurgulamak amacıyla Akhisar İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen yatılı yaz Kur'an Kursu'nda "Teknoloji Bağımlılığı" semineri düzenledi. Seminerde, günümüzde teknolojinin hayatımızdaki önemi ve olumlu etkileri üzerinde durulurken, aynı zamanda teknoloji bağımlılığının ciddi bir sorun olduğu da vurgulandı.
Katılımcılara teknoloji bağımlılığının belirtileri ve etkileri hakkında bilgiler verildi. Sağlıklı bir yaşam için teknolojinin doğru ve bilinçli kullanımı konusunda önemli öneriler sunuldu. Seminerde, teknoloji bağımlılığının kişilerin sosyal ilişkilerini, fiziksel ve zihinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceği vurgulanarak, bu konuda dikkatli olmanın önemi anlatıldı.
Akhisar İlçe Müftülüğü, bu tür farkındalık seminerlerini düzenleyerek toplumda teknoloji kullanımı konusunda bilinçli bir yaklaşımın oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Teknolojiyi faydalı ve dengeli bir şekilde kullanarak sağlıklı bir yaşam sürdürmenin önemine vurgu yaparak katılımcılara bilgi aktarımı yapıyor. Bu tür etkinliklerle toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunarak teknolojiyle birlikte dengeli bir hayat sürmeyi teşvik ediyor.